Фундаментні болти

Фундаментні болти

фундаментний болтФундаментні болти – це деталі для кріплення особливого призначення. В основі їх будови лежить прут, який є двостороннім. Саме такий вид робить фундаментні болти, що часто використовуються в різних сферах будівництва. Це пов’язано з тим, що за рахунок двостороннього прута він може виконувати такі функції:

  • Сильна та надійна фіксація в фундаменті з одного боку прута.
  • А інша сторона, з різьбленням, може виконувати з’єднувальну функцію.

Область використання таких типів болтів, так само як і анкерних дуже різноманітна. В даний час фундаментні болти виготовляються на заводах із використанням високотехнологічного обладнання. Також необхідний облік всіх і правил, оскільки вони грають важливу роль міцності постройки. І від якості болтів такого виду залежатиме наскільки безпечною буде будівля, тим більше, що нерідко використовуються нееластичні матеріали.

Якими бувають фундаментні болти?

Як і в більшості будівельних елементів, у фундаментних болтів є своя класифікація. Наприклад, болт може бути з розташованою в кінці робочої частини анкерною плитою. Зазвичай такий тип використовують виключно для заливання фундаменту. Знімні фундаментні болти, на відміну від описаного типу, мають дві шпильки. Його частину з анкерною плитою монтують до заливання бетоном, а шпильки вже після завершення монтажу фундаменту.

Фундаментні болти
Є також болти з вигнутою робочою частиною, які використовуються для колодязів фундаменту. Крім того, вигнуті болти мають дві гайки та шайбу. А ось складові фундаментні болти мають дві шпильки, які з’єднані спеціальною муфтою. Виконують дві функції, нижня частина – для заливання фундаменту, а верхня – для того, щоб закріпити обладнання.

Також за класифікацією є прямі болти з прутками з різьбленням і гайками. Вони призначені для встановлення у фундамент. А ще бувають фундаментні болти з канонічним кінцем (кінець робочої частини). Крім того, часто такі болти виготовляють з цангою або втулкою, що підвищує міцність кріплення болта в бетоні. Важливо врахувати, що розсувна цанга потрібна, якщо потрібна фіксація з її допомогою. Також, можливе віброзанурення у фундамент.

Виготовлення фундаментних болтів

Виготовлення фундаментних болтівВажливо враховувати якість і тип матеріалу для виготовлення болтів фундаментного типу. Тому що саме на них виявляється досить високе навантаження, тому міцність понад усе. У зв’язку з цим за нормами та правилами виготовлення прийнято використовувати сталь високої міцності. Вигляд сталі підбирають за такими критеріями:

  • Тип болта, що виготовляється.
  • Кліматичні та погодні фактори в зоні розташування майбутньої будівлі. Це не менш важливий фактор, ніж навантаження. Оскільки, без огляду на кліматичні особливості, можна знизити рівень безпеки будівництва.
  • Наскільки буде високе навантаження.
  • Місцерозташування та технологія монтажних робіт.

Таким чином, було прийнято, що найкращим матеріалом для виробництва фундаментних болтів є як вуглецева, так і нержавіюча сталь. Також іноді при виготовленні роблять спеціальне покриття для того, щоб уникнути корозійного руйнування.

За якими критеріями виконується класифікація фундаментних болтів

 Фундаментні болти можуть бути різними за умовами експлуатації, наприклад:

  • Силові болти. Такі фундаментні елементи кріплення необхідні в тому випадку, якщо рівень динамічного навантаження дуже високий.
  • Конструктивні фундаментні болти. На відміну від силових кріпильних елементів конструктивні болти можуть бути використані для невеликого динамічного навантаження.

Крім того, можуть бути різні типи установки в фундаменті:

  • Глухі болти. Необхідна фіксація у бетоні, яким заливають фундамент.
  • Заставні фундаментні болти. Одні з найбільш використовуваних елементів кріплення в різних галузях будівництва.

Що стосується установки в фундаменті, то вона також буває різною і входить до класифікації за ознаками. Залежно від типу фундаментного болта він або заливається бетоном під час монтажу фундаменту. Або ж робиться кріплення в колодязях фундаменту. Закріплення у другому типі установки відбувається за допомогою спеціальних засобів.

Зазвичай, при будівництві застосовують спеціальний засіб на епоксидній базі для фіксації в колодязях. Також можуть використовувати й інші склади суміші. Вибір засобів закріплення залежить від кліматичних умов, бюджету закладеного на будівництво та технологій монтажу. Фундаментні болти повинні підбиратися виключно фахівцями сфери будівництва з урахуванням усіх нюансів, тоді будівля не просідатиме і довго прослужить.