Антикорозійний захист металоконструкцій та покриття

Антикорозійний захист металоконструкцій

Антикорозійний захист металоконструкцій – це застосування різних речовин та засобів для усунення руйнівного процесу.

Корозія поверхні металевих конструкцій – найпоширеніший вид руйнування металу. Сьогодні це істотна проблема, що стосується багатьох галузей промисловості. Корозія є хімічним процесом, який супроводжується взаємодією поверхні конструкції з навколишнім середовищем. В результаті цього процесу метал окислюється і згодом схильний до руйнування. Цей процес спостерігається дуже часто, тому що для його протікання необхідні вода, метал, кисень — те, що є на будь-якому відкритому виробництві. Так, наприклад, на різних виробництвах дуже поширене іржавіння чи корозія заліза у рідкому середовищі.

Антикорозійний захист металоконструкцій – це застосування різних речовин та засобів для усунення руйнівного процесу. Під впливом атмосферних явищ або агресивних середовищ металоконструкції починають втрачати свою міцність і втрачають колишній зовнішній вигляд, тому питання захисту обладнання є актуальним і до сьогодні. Найефективнішим способом боротьби з руйнуваннями вважаються інгібітори. Вони являють собою спеціальні речовини, які уповільнюють та запобігають хімічному процесу корозії металу.

Ступінь ефективності визначається багаторічними дослідами, які проводились у лабораторіях. Тому цей засіб захисту – це не тільки відновлення колишнього виду зіпсованого обладнання, але і можливість усунення руйнівної реакції. Навіть для тих виробів, які довго перебували в експлуатації. Антикорозійна обробка пошкодженої поверхні як внутрішньої, так і зовнішньої передбачає покриття тонким шаром металу для подальшого захисту. При цьому інгібітори можуть використовуватись як комплексний метод боротьби у поєднанні з іншими способами.

Антикорозійна обробка

Обробка металоконструкції з метою запобігання корозії, усунення руйнівних процесів, що виникають під впливом води, механічного впливу та факторів агресивних середовищ, залежить від багатьох параметрів:

  • типу оброблюваного матеріалу;
  • термін служби обладнання;
  • умов експлуатації даної конструкції;
  • ступеня руйнування;
  • типу антикорозійного захисту (засобу захисту, що застосовується).

Оптимальне співвідношення умов, у яких знаходиться метал і кількості захисної речовини, що застосовується, визначається для кожного конкретного випадку окремо. Використовуючи той чи інший інгібітор, ви повинні спочатку визначити мету нанесення речовини. Наприклад, якщо буде проводитися обробка поверхні, вже схильної до впливу навколишнього середовища (іржа), то в цьому випадку для усунення окислення інгібітор слід застосовувати в невеликих концентраціях.

У разі експлуатації пошкодженого обладнання в особливих умовах інгібітори можуть поєднуватися з іншими антикорозійними методами. Наприклад, робота в умовах підвищеної вологості або за високих температур. При цьому важливо враховувати вологість, температуру, хімічні складові середовища тощо. Так чи інакше, сучасні варіанти захисту металоконструкцій від корозії значно збільшують термін служби виробів, запобігаючи їх подальшому руйнуванню.