Дорожні металоконструкції

Дорожні металоконструкції

Дорожні металоконструкції – це споруди та конструкції, що виконують різні допоміжні функції на дорозі. Всі ці великі та малі конструкції серед іншого гарантують безпеку та комфортний рух, попереджають про перешкоди та забезпечують своєчасне інформування учасників руху про зміну ситуації за допомогою дорожніх знаків.

Різні види металоконструкційдля доріг

До дорожніх металоконструкцій відносяться конструктивні елементи, що використовуються як при будівництві доріг, мостів, переходів, так і споруди, що використовуються при безпосередній експлуатації доріг.

Такі вироби помітно відрізняються і мають різне призначення, а саме:

  • Металоконструкції, використані у процесі дорожнього будівництва, у тому числі мостів, як правило, найбільш металомісткі
  • Огороджувальні конструкції, міцні та надійні
  • Захисні споруди, у тому числі на велодоріжках, на узбіччях
  • Конструкції інформаційного характеру, зокрема дорожні знаки
  • Конструкції для розміщення освітлювальних елементів на дорогах, мостах

Конструктивні особливості дорожніх металоконструкцій

Конструкції з металу, призначені для доріг, можуть бути різними, в залежності від їх виду та способів виготовлення:

  • Стаціонарними
  • Трансформованими
  • Збірними
  • Комбінованими

Дорожні металоконструкції, призначені для будівництва різноманітних загороджень, відіграють важливу роль у створенні умов забезпечення безпечного руху на автомагістралях. Водночас такі загородження дають впевненість у безпеці для пішоходів, для велосипедистів.

Металоконструкції для автомобільних мостів відрізняються міцністю і водночас легкістю, часто використовуються арочні конструкції.

Мости, побудовані з добрих матеріалів, розраховані на багаторічну експлуатацію. Тільки якісний метал разом із різними високоякісними будматеріалами може гарантувати, що міст надійно прослужить десятки років.

Опори та металеві стовпи, щогли для освітлення, рекламні та інформаційні щити, секції для огородження зон для пішоходів, дорожні знаки – все це теж дорожні металоконструкції.

Виготовлення металоконструкцій

Виготовлення металоконструкцій – процес складний та відповідальний. Тому така важлива  хороша матеріально-технічна база, нове надійне обладнання та досвідчені кадри на виробництві. На стадії проектування закладаються основи майбутніх виробів, і роль цього попереднього процесу також дуже значна.

За дотримання цих умов можна бути впевненим у тому, що металоконструкції завжди будуть виконані на належному рівні, відповідатимуть державним стандартам та вимогам СНіП. Відповідальне, що максимально враховує умови експлуатації, проектування – запорука якісного виконання робіт, виготовлення металоконструкцій із бездоганними технічними характеристиками.

Для виготовлення конструкцій для доріг використовується високої міцності сталь, а також чавун, різні кольорові метали та металеві сплави.

Декоративні металовироби

При виготовленні дорожніх конструкцій, що виконують декоративну функцію поряд з прямим призначенням, можливе використання таких видів робіт, як:

Щоб вироби були стійкими до корозії, не боялися вологи, застосовуються сплави, фарби та полімерні покриття останнього покоління.

На територіях, де бувають землетруси (у гірській місцевості) під час виготовлення дорожніх металовиробів розраховують також їх сейсмостійкість.

Дорожні металоконструкції високої якості можуть виготовити тільки на спеціалізованих виробництвах, які мають досвід таких робіт.