Металоконструкції для сендвіч панелей

Легкі металоконструкції для сендвіч панелей є універсальним матеріалом для зведення тимчасових та стаціонарних конструкцій. Їх використовують не лише при будівництві невеликих офісних будівель та виставкових центрів, а й великих цехів підприємств, авіаційних ангарів та навіть фізкультурних та будівельних комплексів.

Металоконструкції для сендвіч панелей

Відразу варто виділити випадки, коли ЛМК не використовуються:

  • Для багатоповерхових будинків житлового типу;
  • Енергетичні об’єкти;
  • Споруд підземного типу.

Металеві ферми, що відрізняються простотою монтажу, скорочують терміни будівництва в 1,5 чи навіть 2 рази. Особливо це важливо для комерційних об’єктів, при зведенні яких період введення в експлуатацію позначається на їхній окупності. Крім того, металоконструкції дають змогу знизити вагу квадратного метра у готовій будівлі до 100 кілограмів. Забудовники при цьому суттєво економлять на фундаменті, зберігаючи стійкість споруди навіть на нестійких типах ґрунту.

У будь-якому будівництві одним з основних факторів є кошторис. Металоконструкції для сендвіч панелей дозволяють знизити вартість проекту щонайменше в 1,5 раза. Засоби, що звільнилися, при цьому можуть застосовувати для покриття супутніх витрат у вигляді реклами об’єкта.

Швидкомонтовані будівлі з металевих ферм

Для будівництва ангарів або складських приміщень не завжди використовують важкі матеріали на кшталт піноблоку, цегли, шлакоблоку або газобетону. Для прискорення процесу частіше вибирається спосіб зведення будівлі за допомогою металевого каркасу та сендвіч панелей або іншого типу обшивки. Такий підхід має низку важливих переваг:

  1. Термін служби. Будівлі з ЛМК можуть простояти до 50 років. Якщо замінити несучі конструкції, то будівництво простоїть ще більше.
  2. Відповідність екологічним нормам. Металоконструкції легко розбираються та вирушають на переробку. Їх демонтаж проводиться у рази швидше, ніж капітальних будівель.
  3. Можливість швидко змінити планування без зайвих витрат і за найкоротший період.

Будівництво будівель із металевих ферм значно простіше, ніж зведення капітальних будівель. Несучу конструкцію для такої будівлі роблять із сталевих прокатних елементів. У процесі збирання будівельники можуть використовувати болтові та зварні з’єднання.

Монтаж металоконструкцій для сендвіч панелей

Існують два базові способи монтажу металевих ферм для подальшої установки на них сендвіч панелей:

  1. Горизонтальний;
  2. Вертикальний.

У першому випадку несучий блок монтується безпосередньо на цоколь. Зазор між планками повинен становити від 2 до 3 сантиметрів. Важливо, щоб перший елемент був встановлений ідеально рівно, так як від нього вже будується вся інша конструкція.

Вертикальний монтаж сендвіч панелей має на увазі, що балки також встановлюються вертикально. Найчастіше такий спосіб застосовується для будівництва невеликих будівель висотою до 6 метрів.

Терміни монтажу металоконструкцій можуть змінюватись в залежності від ряду факторів: погоди, інфраструктури та можливості під’їзду до об’єкта, швидкості постачання матеріалами та сезонності.

Довіряти роботи зі збирання каркасів майбутніх будівель краще досвідченим професіоналам. Одна помилка навіть на початковому етапі може призвести до того, що конструкція з часом стане хиткою або стане непридатною. Особлива увага приділяється з’єднанням, оскільки саме від них залежить міцність майбутньої будівлі. У той же час, металоконструкції для сендвіч панелей виграють в інших матеріалів за собівартістю та строками виконання робіт, що дозволяє ввести об’єкт в експлуатацію у рази швидше.